Interpretacja EKG – kurs praktyczny

Złap Rytm

Terminy

Szczegóły wkrótce

Miejsce

Kurs online

Cena

Cena promocyjna do 4 tygodni przed kursem 499 zł, później cena regularna
599 zł

EKG kurs podstawowy

Kurs „Złap Rytm” dedykowany jest dla studentów, stażystów i lekarzy, którzy pragną podnieść swoje umiejętności dotyczące analizy zapisów EKG.

Zdobyta wiedza pozwoli Ci sprawnie analizować badania i podejmować trafne decyzje terapeutyczne w POZ/NPL oraz podczas dyżurów na oddziale lub w Izbie Przyjęć, kiedy nie masz wsparcia bardziej doświadczonych lekarzy.

Kurs zaprojektowany jest w taki sposób, żeby dać Ci jak najwięcej umiejętności praktycznych. Kładziemy ogromny nacisk na zaangażowanie uczestników szkolenia, pełną interakcję na linii prowadzący- kursanci oraz ciekawe przypadki i zadania do rozwiązania.

Szkolenie podzielone jest na 2 dni, co pozwala na utrzymanie pełnego skupienia podczas zajęć oraz spokojne przeanalizowanie badań, które kursanci otrzymają do samodzielnej oceny. Dogodne terminy zajęć, zarówno w weekendy jak i w dni robocze,  pozwolą Ci wpasować kurs w napięty harmonogram pracy lekarza. 

Nie marnujemy Twojego czasu na powtarzanie podstaw, które doskonale znasz ze studiów. Na bazie którą posiadasz, pragniemy pomóc Ci zbudować umiejętność sprawnej i dokładnej analizy zapisów EKG. 

Kurs obejmuje:

 • 8h zajęć online podzielonych na dwa spotkania po 4 h nastawionych na praktyczne umiejętności
 • liczne sesje Q&A, podczas których prowadzący odpowie na pytania uczestników
 • zadania praktyczne, które pozwolą jak najlepiej zrozumieć i opanować omawiany materiał
 • ciekawe przypadki medyczne, które zaskoczyłyby niejednego doświadczonego lekarza
 • skrypt ze szkolenia z gotową ściągą zapisów EKG dla lepszego zrozumienia stanu klinicznego pacjenta 
 • certyfikat ukończenia szkolenia
 1. Podstawy zapisu elektrokardiograficznego
 2. Prawidłowy rytm zatokowy
 3. Zaburzenia automatyzmu i przewodzenia
 4. Cechy przerostu przedsionków i komór
 5. Cechy niedokrwienia i martwicy
 6. Arytmie nadkomorowe
 7. Arytmie komorowe
 8. Ocena funkcji urządzeń wszczepialnych
W trakcie każdego panelu przewidzianych jest wiele zadań dla uczestników, quizów oraz przypadków medycznych. Kurs nastawiony jest na praktykę oraz pełną interakcję z prowadzącym. Pomiędzy panelami zaplanowane są liczne sesje Q&A, podczas których prowadzący odpowie na pytania uczestników.

Pełne wsparcie dla kursantów!

 • podczas kursu możesz zadawać pytania prowadzącemu, a po zakończeniu transmisji masz 72h swobodnego dostępu do nagrania. Dzięki temu możesz wielokrotnie przeanalizować najtrudniejsze kwestie!
 • po części I kursu otrzymasz zadania do rozwiązania między spotkaniami, które pozwolą Ci utrwalić zdobytą wiedzę. Rozwiązania zostaną omówione na początku części II.

Zajęcia prowadzi lek. Michał Kałowski

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalista kardiolog. Od 7 lat asystent w Klinice Elektrokardiologii Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi, gdzie leczy pacjentów z zaburzeniami rytmu serca i prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów. Doświadczenie w analizie zapisów EKG zdobywał nie tylko pracując w Klinice, ale także przez kilka lat jako lekarz NPL i lekarz dyżurny Oddziału Kardiologii Szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Jest autorem rozdziałów w podręcznikach do nauki EKG: „Interpretacja EKG. Kurs podstawowy” PZWL, 2018 oraz „Interpretacja EKG. Kurs zaawansowany” PZWL, 2019.

Pan Doktor podczas prowadzenia zajęć kładzie nacisk na praktyczne podejście do analizy EKG – najwięcej czasu poświęca najważniejszym patologiom, pokazuje potencjalne źródła pomyłek, wiedzę przekazuje na przykładach, stawia na interakcję z uczestnikami szkoleń.

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Scroll to Top