Kurs USG dla lekarzy i studentów medycyny

Kurs USG ECHO serca dla początkujących

Termin

13 lipca (sobota), godz. 9:00-19:00

Miejsce

Hotel Holiday Inn,
Ul. Piotrkowska 229/331 Łódź

Cena

Promocyjna do 15 czerwca 1699 zł, potem cena regularna 1799 zł

Praktyczne kursy USG

IMG_0285
 • Kurs USG serca należy do serii kursów „Rusz głowicą” skierowanych do studentów kierunków medycznych, stażystów oraz lekarzy zainteresowanych ugruntowaniem swojej wiedzy w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej.

 • W trakcie kursy uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do przeprowadzania badania ECHO serca.

Kurs ECHO na poziomie podstawowym

Kurs na tym poziomie jest dedykowany osobom, które:

 • nie wykonują samodzielnie badań ECHO serca,
 • chcą rozpocząć swoją edukację w tym zakresie, ale nie wiedzą od czego zacząć. 

Czego się nauczysz na naszym kursie?

 • zdobędziesz niezbędne, podstawowe informacje dotyczące wykonywania badań ECHO serca,
 • będziesz miał okazję zapoznać się z aparatami USG, poznać schemat badania ECHO serca oraz pod okiem doświadczonego kardiologa wykonasz pierwsze badania na zdrowych pacjentach,
 • zapoznasz się także z najczęściej występującymi patologiami, które możesz spotkać podczas wykonywania ECHO serca.

Stawiamy na umiejętności praktyczne

Zastanawiasz się, czy ten poziom kursu będzie dla Ciebie odpowiedni? 

Na naszych szkoleniach stawiamy na jak najlepszą interakcję na linii prowadzący – uczestnicy. Program szkolenia jest zaprojektowany w taki sposób, żeby w pełni zrealizować założony plan, a przy tym dostosować się do potrzeb i wymagań uczestników kursu. 

Nasi prowadzący poświęcają odpowiednią ilość czasu i uwagi każdemu kursantowi, dzięki czemu zdobędziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, a w razie potrzeby prowadzący zademonstruje lub powtórzy technikę badania oraz wybrane zagadnienia. 

Na naszych szkoleniach gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny, przyjacielską atmosferę oraz dużą dawkę praktycznej wiedzy. 

Wykłady wprowadzające:

Nasz kurs ma wyjątkową, hybrydową formułę! Szkolenie rozpoczynamy webinarem wprowadzającym do techniki wykonywania ECHO serca, który odbędzie się przed spotkaniem stacjonarnym! 
Każdy uczestnik naszego szkolenia otrzyma dostęp do nagrania z webinaru w momencie zakupu kursu, dzięki czemu będzie mógł dokładnie zapoznać się z materiałem oraz w każdej chwili wrócić do najbardziej interesujących go treści w dowolnym czasie! 

Dostęp do webinaru będzie aktywny przez 90 dni od momentu zakupu w PANELU SZKOLENIOWYM. 

Dokładna instrukcja uczestnictwa zostanie przesłana w mailu po zakupie szkolenia.

Kurs Echokardiografii obejmuje:

 • Wykłady wprowadzające oraz 10 godzin zajęć praktycznych odbywających się przy aparatach USG pod nadzorem doświadczonego kardiologa
 • Praktyczne materiały naukowe stanowiące kompendium wiedzy,
 • Przerwa obiadowa, w trakcie której podany zostanie dwudaniowy lunch,
 • Całodniowy catering do dyspozycji kursantów składający się z różnorodnych przekąsek, kanapek, ciastek, wody mineralnej, kawy oraz herbaty,
 • Certyfikat ukończenia szkolenia

–  10 godzin zajęć praktycznych w 3/4 osobowych grupach spędzonych na badaniu pacjentów przy pomocy nowoczesnych aparatów USG pod okiem doświadczonego prowadzącego.

– Praktyczną część wykładową poprowadzoną przez lekarza z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce USG, podczas której zostaniesz przeprowadzony przez wszystkie aspekty badania ultrasonograficznego, począwszy od przygotowania stanowiska i aparatu, przez diagnostykę różnicową, aż po postawienie ostatecznej diagnozy 

Materiały edukacyjne oraz przydatne wskazówki dot. badania USG w formie praktycznego kompendium dla każdego uczestnika

– Naukową atmosferę, wymianę doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z lekarzami zawodowo zajmującymi się diagnostyką obrazową

Catering składający się z przekąsek, kanapek, owoców, ciastek, kawy, herbaty oraz wody, a także dwudaniowy obiad w przerwie obiadowej

Jaką wiedzę wynoszą uczestnicy hybrydowego kursu ECHO serca?

Organizowany w serii „Rusz głowicą” kurs ECHO serca jest niezwykle intensywny i kładzie nacisk na część praktyczną, bez tracenia czasu na treści, jakie można znaleźć w większości podręczników medycznych.

Informacje podzielone są na bloki tematyczne dotyczące najczęstszych patologii spotykanych podczas wykonywania badania USG serca. Uczestnicy spędzą większość czasu, badając pacjentów w praktyce ucząc się, na co powinni zwracać szczególną uwagę, jakiego algorytmu używać, gdzie przykładać głowicę i jakiego spodziewać się obrazu na monitorze.

W celach poglądowych kursantom zostaną przedstawione i omówione liczne przypadki schorzeń i wad serca, które okazały się szczególnym wyzwaniem pod względem diagnostycznym i terapeutycznym.

Po zakończeniu kursu ECHO serca uczestnikom wydane zostaną certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Zajęcia prowadzi lek. Piotr Jakubowski

Absolwent Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi. Specjalista w dziedzinie kardiologii. Kieruje Pracownią Echokardiografii w Klinice Elektrokardiologii CSK UM w Łodzi. Diagnozuje chorych z zaburzeniami rytmu serca i wadami strukturalnymi, kwalifikowanych do różnych procedur inwazyjnych. Główne zainteresowania skupiają się na echokardiografii interwencyjnej, która jest nieodłączną częścią rozmaitych zabiegów przezskórnych na sercu. Swoje doświadczenie potwierdza ilością wykonanych badań, których liczba sięga kilku tysięcy rocznie. Posiada akredytację Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

 

Poznaj inne nasze kursy

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Scroll to Top