Kurs USG dla fizjoterapeutów

Kurs USG MSK w fizjoterapii

Termin

szczegóły wkrótce

Cena

cena promocyjna 1699 zł, cena właściwa 1899 zł

Praktyczne kursy USG dla fizjoterapeutów

IMG_0285
  • W trakcie kursu USG „Fizjopraktyczni” nasz specjalista nauczy Cię podstaw badania USG w fizjoterapii.

  • W małych grupach i atmosferze nauki ugruntujesz swoją wiedzę z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej z naciskiem na USG MSK w fizjoterapii.

  • Stworzyliśmy dla Ciebie komfortowe warunki, w których postawisz swoje pierwsze kroki w tej pasjonującej dziedzinie medycyny.

Wykłady wprowadzające:

Kurs USG MSK w fizjoterapii organizowany przez Medelight ma wygodną hybrydową formułę. Pierwsza część szkolenia to webinar, który wprowadza w teoretyczne tajniki wykonywania badań. Takie wirtualne spotkanie to doskonała okazja do tego, aby zapoznać się z technikami tej metody jeszcze przed spotkaniem w formie stacjonarnej.

Każdy uczestnik naszego szkolenia otrzyma dostęp do nagrania z webinaru 14 dni przed rozpoczęciem części praktycznej, dzięki czemu będzie mógł dokładnie zapoznać się z materiałem oraz w każdej chwili wrócić do najbardziej interesujących go treści w dowolnym czasie! 

Dostęp do webinaru będzie aktywny przez 90 dni od momentu zakupu w PANELU SZKOLENIOWYM. 

Dokładna instrukcja uczestnictwa zostanie przesłana w mailu po zakupie szkolenia.

Kurs USG dla fizjoterapeutów obejmuje:

  • 12h zajęć praktycznych przy aparatach USG pod okiem doświadczonego prowadzącego oraz wykłady wprowadzające
  • 2 – dniowy catering składający się z przerw kawowych, podczas których serwowane będą przekąski, kanapki, ciasta, kawa, herbata oraz woda mineralna, a także dwudaniowy obiad w przerwie obiadowej
  • Praktyczne materiały w postaci kompendium ultrasonografisty
  • Certyfikat ukończenia szkolenia

Dzień I – kończyna górna

1. Staw ramienny i barkowo-obojczykowy:

a) LHBT – zapalenie, tendosynovitis, tendinopatia, wysięk w pochewce, badanie
funkcjonalne
b) SSC – uraz, tendinopatia, rola w stabilizacji LHBT
c) SST/IST – uraz, tendinopatia, zwapnienie
d) kaletka podbarkowa – wysięk
e) ścięgno mięśnia piersiowego większego – badanie statyczne i dynamiczne
f) ACJ – uraz, zapalenie

2. Staw łokciowy:

a) epikondylopatia boczna – łokieć teninsty, PIN, zapalenie HRJ, uraz i
przeciążenia RCL
b) epikondylopatia przyśrodkowa – łokieć golfisty, niestabilność nerwu
łokciowego, urazy i przeciążenia UCL
c) ścięgno mięśnia trójgłowego – uraz, tendinopatia, zwapnienie

2. Staw nadgarstkowy i stawy ręki

a) przedziały prostowników
b) zespół de Quervain
c) nerw pośrodkowy na poziomie kanału nadgarstka – normy, kompresja
d) ECU – tendinopatia
e) FPL/ FPB – tendinopatia, uraz

Dzień II – kończyna dolna

1. STAW KOLANOWY:

a) aparat wyprostny – m. czworogłowy, rzepka więzadło rzepki
b) przedział przyśrodkwy – MCL, Trzon MM, MPFL
c) przedział boczny – LCL, trzon ML, mięsień podkolanowy, LPFL
d) tył – róg tylny MM/ML
e) grupa kulszowo/goleniowa
f) „okna na staw”
g) chrząstka

* PATOLOGIE: kolano skoczka, entezopatia m.czworogłowego, uraz MPFL, zmiany zwyrodnieniowe przedziału przyśrodkowego, chondromalacja, urazy łąkotek, urazy hamstringów, lokalizacje wysięków, urazy więzadłowe, badanie funckjonalne

2. STAW SKOKOWY i STOPA

a) ścięgna mięśni strzałkowych
b) więzadła AITFL, ATFL, CFL
c) rozcięgno podeszwowe
d) ścięgno achillesa i mm. tylnej grupy podudzia

* PATOLOGIE: tendosynovitis m.strzałkowych, urazy więzadłowe, entezopatia/uraz rozcięgna podeszwowego, włókniaki, entezopatia/tendinopatia achillesa, urazy mm. podudzia

2. STAW BIODROWY I MIEDNICA

a) Zachyłek przedni i przednia część obrąbka stawowego
b) spojenie łonowe i mm. przywodziciele
c) przyczepy mm. pośladkowych
d) ścięgno mięśnia biodrowo-lędźwiowego
e) tętnica, żyła i nerw udowy

* PATOLOGIE: wysięk w stawie, GTPS, konflikt GT/FL, biodro trzaskające, urazy mm. przywodzicieli, uraz spojenia łonowego, pachwina piłkarza

 

Praktyczne wykłady wprowadzające w formie webinarów prowadzone przed doświadczonego w USG fizjoterapeutę-praktyka posiadającego bogate doświadczenie w USG MSK w fizjoterapii.  

– 12 godzin zajęć praktycznych w 3/4-osobowych grupach spędzonych na badaniu pacjentów przy pomocy nowoczesnych aparatów USG pod okiem doświadczonego prowadzących. 

Materiały edukacyjne oraz przydatne wskazówki dot. badania USG w formie praktycznego kompendium dla każdego uczestnika

– Naukową atmosferę, wymianę doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z prowadzącymi zawodowo zajmującymi się diagnostyką obrazową i fizjoterapią.

2-dniowy catering składający się z przekąsek, kanapek, owoców, ciast, kawy, herbaty oraz wody, a także dwudaniowe obiady w przerwach obiadowych

Nasz kurs USG MSK w fizjoterapii z serii „Fizjopraktyczni” przeznaczony jest dla każdego, kto chce nauczyć się ciekawych aspektów tego badania, których nie znajdzie w podręcznikach. Cenimy Twój i nasz czas, dlatego nie chcemy powtarzać na szkoleniu informacji, które już znasz. Stawiamy na zajęcia praktyczne, abyś wyniósł z kursu jak najszerszą wiedzę, która przyda Ci się w codziennej pracy.

Kurs USG dla fizjoterapeutów został opracowany na podstawie sprawdzonych form nauczania. Podczas niego chcemy przekazać kursantom praktyczną wiedzę dotyczącą m.in. tego, jak wykonać poprawnie badanie, aby nie przeoczyć istotnych zmian. Niewątpliwą zaletą jest także to, że podczas zajęć praktycznych dowiesz się, jak dokładnie działa głowica USG oraz jak wykorzystać jej potencjał.

Całe szkolenie podzielone jest na tematyczne bloki poświęcone poszczególnym metodom badania. Nasz kurs USG dla fizjoterapeutów zapozna Cię także z najczęściej występującymi patologiami, które możesz zaobserwować podczas wykonywania badania pacjentów. Nasz kurs to ogromna dawka teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej wiedzy, która z pewnością Ci się przyda w karierze medycznej.

Zajęcia prowadzi:

_O4A2377

Dominik Buzalski

Prowadzącym szkolenie jest magister fizjoterapii z kilkunastoletnim stażem zawodowym, który w swojej praktyce zajmuje się przede wszystkim fizjoterapią ortopedyczno- sportową. Na co dzień współpracuje z wiodącymi ośrodkami chirurgii ortopedycznej w kraju, szczególnie w zakresie leczenia chorób ścięgien oraz fizjoterapii ortopedycznej po artroskopiach stawu kolanowego i ramiennego. Swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobywał pracując ze sportowcami zawodowymi (PZPN, PZKosz, PZPC, PZLA), jak i amatorami. Jest członkiem- założycielem sekcji fizjoterapeutów w Polskim Towarzystwie Ultrasonografii, w której pełni obecnie funkcję wiceprezesa. Pracę kliniczną od wielu lat łączy z pasją do nauczania realizując się jako wykładowca akademicki.

Poznaj inne nasze kursy​​

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Scroll to Top