Kurs USG stawów dla lekarzy i fizjoterapeutów
Kurs USG stawów
Termin
14-15 grudnia (sobota i niedziela), godz. 9:00-18:00
Miejsce
Hotel Holiday Inn,
ul. Piotrkowska 229/231, Łódź
Cena
cena do 30 listopada
1899 zł, później 2199 zł
Termin
Szczegóły wkrótce
Miejsce
Grand Focus Hotel Szczecin,
ul. 3 Maja 22, Szczecin
Cena
cena do 4 tygodni przed kursem 1899 zł, później 2199 zł
Praktyczne kursy USG dla początkujących
Kurs USG stawów z serii „Rusz głowicą” dedykowany jest dla studentów, stażystów, lekarzy oraz fizjoterapeutów, którzy pragną poznać podstawy badania USG narządu ruchu oraz ugruntować swoją wiedzę w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej stawów kończyny górnej i kończyny dolnej.
Wykłady wprowadzające w formie webinarów online, z którymi będziesz mógł się zapoznać odrazu i przez 90 dni od momentu zakupu szkolenia.
W weekend spotykamy się w hotelu Holiday Inn w Łodzi/ Grand Focus Hotel w Szczecinie i bogatsi o wiedzę zdobytą podczas webinarów, sprawnie przechodzimy do bardziej zaawansowanych aspektów badania USG stawów podczas części praktycznej przy aparatach!
Dzięki tak zaprojektowanej formule kursu, minimalizujemy czas spędzony na sali wykładowej, a maksymalnie wydłużamy czas spędzony przy aparatach USG!
- Program kursu jest zaplanowany w taki sposób, aby jak najlepiej przygotować Cię do stawiania pierwszych kroków w tej pasjonującej dziedzinie medycyny!
Sobota
- 9:00-9:45 – anatomia biodro, obraz ultrasonograficzny, pozycje badania, najczęstsze patologie
- 9:45-11:45 – praktyka biodro
- 11:45-12:00 – przerwa kawowa
- 12:00-13:00- anatomia kolano, obraz ultrasonograficzny, pozycje badania, najczęstsze patologie
- 13:00-14:00 – przerwa obiadowa
- 14:00-15:30- praktyka kolano
- 15:30-15:45 – przerwa kawowa
- 15:45-16:30 – anatomia staw skokowy, obraz ultrasonograficzny, pozycje badania, najczęstsze patologie
- 16:30-18:00 – praktyka staw skokowy
Niedziela
- 9:00-9:45 – anatomia bark, obraz ultrasonograficzny, pozycje badania, najczęstsze patologie
- 9:45-11:45 – praktyka bark
- 11:45-12:00 – przerwa kawowa
- 12:00-13:00 – anatomia łokieć, obraz ultrasonograficzny, pozycje badania, najczęstsze patologie
- 13:00-14:00 – przerwa obiadowa
- 14:00-15:30 – praktyka łokieć
- 15:30-15:45 – przerwa kawowa
- 15:45-16:30- anatomia nadgarstek, obraz ultrasonograficzny, pozycje badania, najczęstsze patologie
- 16:30-18:00 – praktyka nadgarstek
- Unikalna hybrydowa formuła tzn. webinar wprowadzający online oraz 2 dni zajęć stacjonarnych!
- 12 godzin zajęć praktycznych w 3/4 osobowych grupach spędzonych na badaniu pacjentów przy pomocy nowoczesnych aparatów USG pod okiem doświadczonych prowadzących. Do dyspozycji będą dwa rodzaje aparatów, które możesz spotkać w swojej praktyce– stacjonarny oraz przenośny. Każdy wyposażony w profesjonalne głowice używane do diagnostyki stawów kończyny górnej oraz kończyny dolnej.
- Praktyczna część wykładowa prowadzoną przez lekarza z bogatym doświadczeniem w diagnostyce USG stawów, podczas której zostaniesz przeprowadzony przez wszystkie aspekty badania ultrasonograficznego, począwszy od przygotowania stanowiska i aparatu, aż po sporządzenie opisu badania
- Materiały edukacyjne oraz przydatne wskazówki dot. badania USG w formie praktycznego kompendium dla każdego uczestnika
- Naukowa atmosfera, wymiana doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z lekarzami zawodowo zajmującymi się diagnostyką obrazową
- 2-dniowy catering składający się z przekąsek, kanapek, owoców, ciast, kawy, herbaty oraz wody, a także dwudaniowe obiady w przerwach obiadowych
Zajęcia prowadzi lek. Marcin Piwnik
Lekarz, specjalista rehabilitacji medycznej, ultrasonografista narządu ruchu. W swojej karierze przez kilka lat pracował zarówno z indywidualnymi pacjentami, wymagającymi rehabilitacji sportowej, prowadząc ich personalny trening medyczny jak i z grupami, prowadząc zajęcia treningu funkcjonalnego. Do dziś aktywnie łączy pasję do sportu z wiedzą medyczną. Po otrzymaniu specjalizaji doktor Marcin nie ustaje w wysiłkach, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę i zdobywać doświadczenie. W ciągu ostatnich pięciu lat ukończył kilkanaście staży i kursów, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Barcelonie, Uppsali (Szwecja), Bolonii i Porto Potenza (Włochy). Poznanie ultrasonografii narządu ruchu było dla niego naturalnym krokiem, pozwalającym na poszerzenie warsztatu diagnostyczngo. Stawia przede wszystkim na diagnozę funkcjonalną, łącząc statyczną i dynamiczną ocenę struktur w badaniu ultrasonograficznym.
Wykłady wprowadzające:
Zapisz się na szkolenie USG stawów w formie hybrydowej! Jego pierwsza część to webinar, podczas którego zapoznasz się z technikami prawidłowego wykonywania USG stawów zarówno kończyn dolnych, jak i górnych.
Każdy uczestnik naszego szkolenia otrzyma dostęp do nagrania z webinaru w momencie zakupu kursu, dzięki czemu będzie mógł dokładnie zapoznać się z materiałem oraz w każdej chwili wrócić do najbardziej interesujących go treści w dowolnym czasie!
Dostęp do webinaru będzie aktywny przez 90 dni od momentu zakupu w PANELU SZKOLENIOWYM.
Dokładna instrukcja uczestnictwa zostanie przesłana w mailu po zakupie szkolenia.
Nasz kurs USG stawów to szkolenie przeznaczone dla osób początkujących. Zajęcia praktyczne obejmują dwa dni intensywnych spotkań przy aparatach USG. Podczas szkolenia chcemy przekazać naszym kursantom najważniejsze informacje, które przydadzą się w codziennej pracy. Decydując się na udział w kursie USG stawu, masz pewność, że zajęcia będą skupiały się przede wszystkim na ćwiczeniach praktycznych.
Kurs Rusz głowicą – USG stawów przeznaczony jest dla lekarzy, fizjoterapeutów i innych specjalistów zajmujących się narządami ruchu jest podzielony na tematyczne bloki. Podczas zajęć poznasz tajniki wykonywania badań poszczególnych stawów oraz dowiesz się, z jakimi patologiami możesz się spotkać. Dowiesz się, jak rozpoznać z pozoru błahe przypadki, które mogą być nie lada wyzwaniem.
Podczas kursu dotyczącego USG narządu ruchu będziesz przez większość czasu wykonywał badania pod czujnym okiem specjalistów. Poznasz prawidłową technikę wykonywania badania każdego stawu oraz interpretację obrazu na monitorze.
Kurs USG obejmuje:
- 12h zajęć praktycznych przy aparatach USG pod okiem lekarzy konsultantów oraz wykłady wprowadzające
- 2 – dniowy catering składający się z przerw kawowych, podczas których serwowane będą przekąski, kanapki, ciasta, kawa, herbata oraz woda mineralna, a także dwudaniowy obiad w przerwie obiadowej
- Praktyczne materiały w postaci kompendium ultrasonografisty
- Certyfikat ukończenia szkolenia