Kurs USG dla lekarzy i studentów medycyny

Kurs USG Doppler naczyń

Termin

7 września (sobota), godz.9:00-17:00

Miejsce

Hotel Holiday Inn Łódź,
ul. Piotrkowska 229/331

Cena

Cena do 10 sierpnia 1349 zł, później 1499 zł

Dedykowany początkującym autorski kurs USG:

IMG_0285
  • Skierowane do lekarzy, stażystów i studentów kursy serii „Rusz głowicą” pozwalają poznać podstawy badania USG Doppler Naczyń oraz ugruntować wiedzę z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej.

  • Prowadzone w małych grupach i w atmosferze sprzyjającej wymianie doświadczeń, są najlepszą inwestycją w Twoją karierę zawodową.

Wykłady wprowadzające:

Nasz kurs ma wyjątkową, hybrydową formułę! Szkolenie rozpoczynamy webinarem wprowadzającym do techniki wykonywania USG Doppler kończyn dolnych oraz górnych, który odbędzie się przed spotkaniem stacjonarnym! 

Każdy uczestnik naszego szkolenia otrzyma dostęp do nagrania z webinaru w momencie zakupu kursu, dzięki czemu będzie mógł dokładnie zapoznać się z materiałem oraz w każdej chwili wrócić do najbardziej interesujących go treści w dowolnym czasie! 

Dostęp do webinaru będzie aktywny przez 90 dni od momentu zakupu w PANELU SZKOLENIOWYM. 

Dokładna instrukcja uczestnictwa zostanie przesłana w mailu po zakupie szkolenia.

Kurs USG obejmuje:

  • W trakcie 8-godzinnego szkolenia praktycznego zostaniesz przeprowadzony przez wszystkie aspekty badania ultrasonograficznego,
  • Kompendium ultrasonografisty, w którym znajdziesz praktyczne materiały dotyczące wykonywania USG,
  • Regenerujące posiłki, ponieważ nauka wymaga skupienia, a głód potrafi skulenie mu przeszkodzić. Nie zabraknie też wody, kawy czy herbaty, a do tego pyszne ciastka,
  • Certyfikat ukończenia szkolenia.

1.       Wstęp do diagnostyki dopplerowskiej

– wymagania sprzętowe

– podstawowe definicje i pojęcia

– typy prezentacji stosowanych podczas badań

– warunki optymalizacji obrazu dopplerowskiego

 

2.       Tętnice szyjne i kręgowe

– zastosowanie praktyczne usg

– przygotowanie do badania

– podstawy anatomii ultrasonograficznej

– prawidłowy obraz ultrasonograficzny tętnic szyjnych i kręgowych (schemat badania)

– pomiar kompleksu błona wewnętrzna- błona środkowa (IMT)

– najczęstsze patologie stwierdzane w usg (blaszki miażdżycowe, zwężenia/niedrożności wtórne do miażdżycy i o innym podłożu)

– ocena hemodynamiczna zwężeń

– zespół podkradania tętnicy podobojczykowej

– opis badania prawidłowego (elementy niezbędne) oraz opis wykrytych patologii

 

3.       Aorta brzuszna, tętnic biodrowe oraz tętnice kończyn dolnych. Tętnice kończyn górnych

– zastosowanie praktyczne usg

– przygotowanie do badania

– podstawy anatomii ultrasonograficznej

– prawidłowy obraz ultrasonograficzny aorty brzusznej, tętnic biodrowych oraz tętnic kończyny dolnych i górnych (schemat badania)

– najczęstsze patologie stwierdzane w usg (tętniaki, blaszki miażdżycowe, zwężenia/niedrożności wtórne do miażdżycy i o innym podłożu, zespoły uciskowe)

– ocena hemodynamiczna zwężeń

– opis badania prawidłowego (elementy niezbędne) oraz opis wykrytych patologii

 

 

4.       Żyła główna dolna, żyły biodrowe oraz żyły kończyn dolnych. Żyły kończyn górnych

– zastosowanie praktyczne usg

– przygotowanie do badania

– podstawy anatomii ultrasonograficznej

– prawidłowy obraz ultrasonograficzny żyły głównej dolnej, żył biodrowych oraz żył kończyn dolnych i górnych (schemat badania)

– najczęstsze patologie stwierdzane w usg (zakrzepica żył głębokich, zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, przewlekła niewydolność żylna, żylne zespoły uciskowe)

– ultrasonograficzny test uciskowy (potwierdzenie zakrzepicy żył głębokich)

– opis badania prawidłowego (elementy niezbędne) oraz opis wykrytych patologii

–  8 godzin zajęć praktycznych w 3/4 osobowych grupach spędzonych na badaniu pacjentów przy pomocy nowoczesnych aparatów USG pod okiem doświadczonych prowadzących.

– Praktyczną część wykładową poprowadzoną przez lekarza z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce USG, podczas której zostaniesz przeprowadzony przez wszystkie aspekty badania ultrasonograficznego, począwszy od przygotowania stanowiska i aparatu, aż po sporządzenie opisu badania – wszystko w FORMULE 2.0 – cz. teoretyczna w postaci webinarów

Materiały edukacyjne oraz przydatne wskazówki dot. badania USG w formie praktycznego kompendium dla każdego uczestnika

– Naukową atmosferę, wymianę doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z lekarzami zawodowo zajmującymi się diagnostyką obrazową

Całodniowy catering składający się z przekąsek, kanapek, owoców, ciast, kawy, herbaty oraz wody, a także dwudaniowe obiady w przerwach obiadowych

Podczas hybrydowego kursu USG Doppler weźmiesz udział w intensywnych praktycznych zajęciach. Nie będziemy marnować twojego czasu na informacje, które znajdziesz w każdym podręczniku.

Przede wszystkim z głowicą w ręku i pod okiem doświadczonych lekarzy konsultantów badał będziesz pacjentów, m.in. dowiesz się, jakiego algorytmu badania użyć, aby niczego nie przeoczyć.

W kolejnych blokach omówimy zagadnienia związane z badaniami poszczególnych naczyń; miejsce przyłożenia głowicy oraz spodziewany obraz na monitorze.

Zajęcia prowadzi lek. Marcin Pawlak

Specjalista chorób wewnętrznych i angiologii. Od początku pracy zawodowej tj. od 2012 roku zatrudniony na stanowisku asystenta, a następnie starszego asystenta w Klinice Angiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
W ramach swojej codziennej pracy zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób żył, tętnic oraz naczyniowych powikłań cukrzycy. Jego szczególne zainteresowania dotyczą ultrasonografii dopplerowskiej i jej zastosowania w diagnostyce schorzeń angiologicznych. Doświadczenie w dziedzinie ultrasonografii zdobywał podczas wieloletniej pracy w szpitalu klinicznym, działalności ambulatoryjnej oraz uczestnicząc w licznych certyfikowanych kursach usg.

Poznaj inne nasze kursy​

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Scroll to Top