Kurs USG dla lekarzy i studentów medycyny

Kurs USG

Termin

13 - 14 maja 2023 (sob, ndz)

Cena

Do 31 marca 1599 zł, później 1799 zł

Praktyczne kursy USG dla początkujących lekarzy

IMG_0285
  • W trakcie kursu USG „Rusz głowicą” nasi specjaliści nauczą Cię podstaw badania USG.

  • W małych grupach i atmosferze nauki ugruntujesz swoją wiedzę z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej z naciskiem na USG jamy brzusznej.

  • Stworzyliśmy dla Ciebie komfortowe warunki, w których postawisz swoje pierwsze kroki w tej pasjonującej dziedzinie medycyny.

Wykłady wprowadzające:

Kurs USG jamy brzusznej organizowany przez Medelight ma wygodną hybrydową formułę. Pierwsza część szkolenia to webinar, który wprowadza w tajniki wykonywania USG jamy brzusznej. Takie wirtualne spotkanie to doskonała okazja do tego, aby zapoznać się z technikami tej metody jeszcze przed spotkaniem w formie stacjonarnej.

Każda osoba biorąca udział w organizowanym przez nas szkoleniu otrzyma dostęp do zapisanego nagrania z webinaru na min. 7 dni przed rozpoczęciem części praktycznej. Pozwoli to na dokładniejsze zapoznanie się z materiałami i umożliwi powrót do najciekawszych fragmentów szkolenia. Do nagrania z webinaru będziesz mógł także wrócić przez okres 7 dni po zakończeniu warsztatów praktycznych!

Kurs USG dla lekarzy obejmuje:

  • 12h zajęć praktycznych przy aparatach USG pod okiem lekarzy konsultantów oraz wykłady wprowadzające
  • 2 – dniowy catering składający się z przerw kawowych, podczas których serwowane będą przekąski, kanapki, ciasta, kawa, herbata oraz woda mineralna, a także dwudaniowy obiad w przerwie obiadowej
  • Praktyczne materiały w postaci kompendium ultrasonografisty
  • Certyfikat ukończenia szkolenia

Dzień 1 (sobota) – rozpoczęcie godz. 8.30, zakończenie godz. 18.00.

• 08.30 – 09.00 Rejestracja uczestników
• 09.00 – 10.00 Ultrasonografia w praktyce lekarskiej – wykład
• 10.00 – 11.00 Prezentacja aparatów, typów głowic oraz schematu badania
• 11.00 – 14.00 Zajęcia praktyczne przy aparatach USG
• 14.00 – 15.00 Przerwa lunchowa
• 15.00 – 18.00 Zajęcia praktyczne przy aparatach USG

Całodzienny bufet kawowy będzie dostępny w godz. 8.30 – 18.00.

Dzień 2 (niedziela) – rozpoczęcie godz. 9.00, zakończenie godz. 18.00.

• 09.00 – 12.00 Zajęcia praktyczne przy aparatach USG
• 12.00 – 14.00 Najczęstsze patologie w USG jamy brzusznej- seminarium
• 14.00 – 15.00 Przerwa lunchowa
• 15.00 – 18.00 Zajęcia praktyczne przy aparatach USG,

Całodzienny bufet kawowy będzie dostępny w godz. 8.30 – 18.00.

Praktyczne wykłady wprowadzające w formie webinarów prowadzone przed doświadczonego w USG brzucha lekarza-praktyka posiadającego certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii w zakresie ultrasonografii ogólnej (jama brzuszna, tarczyca, sutki).  

– 10 godzin zajęć praktycznych w 3/4-osobowych grupach spędzonych na badaniu pacjentów przy pomocy nowoczesnych aparatów USG pod okiem doświadczonych prowadzących. 

Materiały edukacyjne oraz przydatne wskazówki dot. badania USG w formie praktycznego kompendium dla każdego uczestnika

– Naukową atmosferę, wymianę doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z lekarzami zawodowo zajmującymi się diagnostyką obrazową

2-dniowy catering składający się z przekąsek, kanapek, owoców, ciast, kawy, herbaty oraz wody, a także dwudaniowe obiady w przerwach obiadowych

Nasz kurs Rusz głowicą – USG jamy brzusznej przeznaczony jest dla każdego, kto chce nauczyć się ciekawych aspektów tego badania, których nie znajdzie w podręcznikach. Cenimy Twój i nasz czas, dlatego nie chcemy powtarzać na szkoleniu informacji, które już znasz. Stawiamy na zajęcia praktyczne, abyś wyniósł z kursu jak najszerszą wiedzę, która przyda Ci się w codziennej pracy.

Kurs USG jamy brzusznej został opracowany na podstawie sprawdzonych form nauczania. Podczas niego chcemy przekazać kursantom praktyczną wiedzę dotyczącą m.in. tego, jak wykonać poprawnie badanie, aby nie przeoczyć istotnych zmian. Niewątpliwą zaletą jest także to, że podczas zajęć praktycznych dowiesz się, jak dokładnie działa głowica USG oraz jak wykorzystać jej potencjał.

Całe szkolenie podzielone jest na tematyczne bloki poświęcone poszczególnym metodom badania narządów. Nasz kurs USG jamy brzusznej dla lekarzy zapozna Cię także z najczęściej występującymi patologiami, które możesz zaobserwować podczas wykonywania badania obrazowego jamy brzusznej. Podczas szkolenia zapoznamy Cię z protokołem FAST, który może przydać Ci się podczas pracy z pacjentami w warunkach oddziału szpitalnego oraz czasem także – w warunkach przychodni. Nasz kurs to ogromna dawka teoretycznej, a przede wszystkim praktycznej wiedzy, która z pewnością Ci się przyda w karierze medycznej.

usg-koło

Zajęcia prowadzi
dr n. med. Krzysztof Ciesielski

Pan Doktor jest specjalistą chirurgii ogólnej z ponad 25- letnim doświadczeniem, które zdobywał w publicznych i prywatnych placówkach ochrony zdrowia. Od początku swojej kariery zawodowej zacięcie chirurgiczne łączył z pasją do ultrasonografii, na której wielokrotnie opierał celne rozpoznania zarówno w opiece ambulatoryjnej, jak i podczas ostrych dyżurów chirurgicznych. Ogromne doświadczenie Pana Doktora poparte jest wiedzą systematycznie poszerzaną na konferencjach i kursach dotyczących ultrasonografii jamy brzusznej, narządów miednicy mniejszej, tarczycy, gruczołów sutkowych, dziecięcego stawu biodrowego oraz dopplerowskich badań naczyń krwionośnych. Tysiące wykonanych badań USG, dziesiątki przeszkolonych młodych lekarzy i studentów oraz niezliczone ilości ciekawych przypadków klinicznych sprawiają, że Pan Doktor jest osobą, pod okiem której pewnie postawicie Państwo pierwsze kroki w świecie ultradźwięków.

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Przewiń do góry