Kurs USG dla lekarzy i studentów medycyny

Kurs USG sutków

Termin

14 września (sobota), godz. 9:00-18:00

Cena

Cena promocyjna 1299 zł do 17 sierpnia, później 1499 zł

Szkolenie ultrasonografii sutków

Kurs USG sutków jest kierowany do lekarzy i studentów medycyny, którzy pragną zgłębić tajniki ultrasonografii w kontekście diagnozy i oceny stanu zdrowia sutków. Nasze szkolenie skupia się na praktycznym podejściu, umożliwiając uczestnikom zdobycie niezbędnych umiejętności w interpretacji obrazów USG oraz diagnozowaniu różnych patologii sutków.

Praktyczny kurs USG sutków dla początkujących

otolaryngo (3)
 • W trakcie kursu USG „Rusz głowicą” nasi specjaliści nauczą Cię podstaw badania USG sutków (piersi).

 • W małych grupach (2 -3 osoby na aparat) i atmosferze nauki zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw diagnostyki ultrasonograficznej chorób sutków (piersi).

 • Stworzyliśmy dla Ciebie komfortowe warunki, w których postawisz swoje pierwsze kroki w tej pasjonującej dziedzinie medycyny.

 

Szkolenie USG sutków (piersi) w formie hybrydowej

Kurs USG sutków (piersi) organizowany przez Medelight ma wygodną hybrydową formułę. Pierwsza część szkolenia to webinary, które wprowadza w tajniki wykonywania USG sutków (piersi). Takie wirtualne spotkanie to doskonała okazja do tego, aby zapoznać się z technikami tej metody jeszcze przed spotkaniem w formie stacjonarnej.

Każdy uczestnik naszego szkolenia otrzyma dostęp do webinarów w momencie zakupu kursu, dzięki czemu będzie mógł dokładnie zapoznać się z materiałem oraz w każdej chwili wrócić do najbardziej interesujących go treści w dowolnym czasie!

Dostęp do webinaru będzie aktywny przez 90 dni od momentu zakupu w PANELU SZKOLENIOWYM. 

Dokładna instrukcja uczestnictwa zostanie przesłana w mailu po zakupie szkolenia.

Co obejmuje kurs USG sutków (piersi)?

 • 9 godzin zajęć praktycznych (z pacjentkami) przy aparatach USG pod okiem lekarzy konsultantów oraz wykłady wprowadzające
 • Całodniowy catering składający się z przerw kawowych, a także dwudaniowy obiad w przerwie obiadowej
 • Praktyczne materiały
 • Certyfikat ukończenia szkolenia

Co wyniesie kursant po szkoleniu USG sutków?

 • Najważniejsza jest praktyka – podczas naszego szkolenia dajemy możliwość spędzenia 100% czasu na wykonywaniu i oglądaniu badań USG,
 • W trakcie jednego dnia warsztatów praktycznych zobaczysz i zbadasz kilkanaście pacjentek,
 • 8 godzin praktyki przy aparatach USG i 2 godziny wykładów wprowadzających to mocny start w świecie USG! W trakcie naszego szkolenia 
 • Nauczysz się jakie są cele i wskazania do badania, poznasz podstawy anatomii sutków, zasady różnicowania zmian ogniskowych, a także jak klasyfikować je w skali BIRADS-USG i jakie zalecenia wydać pacjentce.
 1. Cele i wskazania ultrasonografii piersi.
 2. Aspekty techniczne badania.
 3. Przygotowanie pacjenta i sposób badania.
 4. Podstawy anatomii piersi w obrazach ultrasonograficznych.
 5. Różnicowanie zmian ogniskowych  w obrazowaniu B-mode (cechy zmian łagodnych oraz złośliwych).
 6. Podstawy komplementarnych metod obrazowania  B-mode (kolorowy doppler, elastografia).
 7. Kategorie BIRADS.
 8. Węzły chłonne pachowe.
 9. Przykładowe opisy badań.
 10. Przypadki kliniczne.

Kurs USG sutków w Medelight

Organizowane przez nas szkolenie USG sutków (piersi) kładzie największy nacisk na zajęcia praktyczne. Uczestnicy dużo czasu spędzają z głowicą w ręku, co pozwala nabyć praktycznych umiejętności, które przydadzą się w codziennej pracy. Zajęcia odbywają się w asyście doświadczonych lekarzy konsultantów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Podczas wykonywania ćwiczeń uczestnicy szkolenia dowiadują się, na co należy zwracać szczególną uwagę oraz jakie algorytmy badania zastosować. Pozwala to na dostrzeżenie wszelkich zmian, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia pacjentów. Uczestnicy uczą się, w jaki sposób przykładać głowicę do ciała oraz jak interpretować obraz wyświetlany na monitorze.

W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się także z różnymi przypadkami klinicznymi, z których większość trudno jest jednoznacznie zinterpretować. W ten sposób dowiesz się, jakie wyzwania diagnostyczne mogą się przed Tobą pojawić w pracy zawodowej oraz jak sobie z nimi poradzić.

20240311_164941

Zajęcia prowadzi lek. Katarzyna Krystkiewicz

Lekarz w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej z bogatym doświadczeniem klinicznym w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się na diagnostyce chorób piersi, ze szczególnym uwzględnieniem ultrasonografii, którą zajmuje się od 2018 roku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Obecnie zawodowo związana z Zakładem Diagnostyki Obrazowej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Poznaj inne nasze kursy​​

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Scroll to Top