Kurs Strabologia

Termin

Szczegóły wkrótce!

Miejsce

ONLINE

Cena

799 zł

Praktyczny kurs strabologii

Kurs Strabologia jest szkoleniem z serii Prosto w Oczy skierowanym dla rezydentów okulistyki i specjalistów, którzy pragną zgłębić teoretyczne aspekty diagnozowania i leczenia zeza u dzieci. Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu różnych form zeza, metod diagnozy oraz podstawowych strategii terapeutycznych.

Podczas szkolenia prowadząca przekaże Ci swoje wieloletnie doświadczenie z naciskiem na praktyczne zagadnienia. Przekazana wiedza pozwoli podejmować trafne decyzje terapeutyczne, dzięki którym Twoja praca z pacjentem pediatrycznym będzie dużo prostsza!

 

Kurs strabologii obejmuje:

  • 7h  zajęć online
  • szczegółowe omówienie najważniejszych problemów z zakresu okulistyki dziecięcej
  • Sesje Q&A
  • certyfikat ukończenia szkolenia
  • Dostęp przez 7 dni do szkolenia po jego zakończeniu 
kursy medyczne

1. Badanie dziecka z zezem

2. Pseduezotropia

3. Ezotropia wczesnodziecięca

4. Ezotropia refrakcyjno-akomodacyjna

5. Okresowa egzotropia

6. Nabyta Ezotropia nieakomodacyjna

Pełne wsparcie dla kursantów strabologii w Medelight!

 
  • podczas kursu możesz zadawać pytania prowadzącemu, a po zakończeniu transmisji masz 7 dni swobodnego dostępu do nagrania. Dzięki temu możesz wielokrotnie przeanalizować najtrudniejsze kwestie!

Kurs prowadzi dr n. med. Klaudia Rakusiewicz

Doktor nauk medycznych Klaudia Rakusiewicz ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkiewicza w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Okulistyki Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawa. 

Obecnie pracuje jako starszy asystent oraz asystent naukowy w Klinice Okulistyki Dziecięcej Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”. Z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską pod tytułem “Analiza zmian naczyniowych siatkówki u dzieci z przewlekłą niewydolnością serca w przebiegu kardiomiopatii rozstrzeniowej przy pomocy angiografii opartej na optycznej koherentnej tomografii siatkówki”. Otrzymała nagrodę w konkursie na najlepszą pracę doktorską przyznaną przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne.

Jest współbadaczem w Europejskim Rejestrze Retinopatii Wcześniaków (European registry on retinopathy of prematurity EU-ROP) prowadzonym przez Uniwersytet Medyczny W Greifswald w Niemczech oraz współbadaczem w międzynarodowym programie medycznym SUNFISH dotyczącym leczenia dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni prowadzonym w ośrodkach na całym świecie.

Otrzymała stypendium dla najlepszych lekarzy przyznawane przez Naczelną Izbę Lekarską. Odbyła staże zagraniczne w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala w Antwerpii, w Belgii, u Profesor Marie José Tassignon – wynalazcy techniki operacyjnej Bag in the lens (BIL). Następnie staż w Moorfields Eye Hospital w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Uczestniczyła również w stażu z zakresu stabologii pod kierownictwem Prof. Oliviera Ehrt w Klinice Okulistyki.

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Scroll to Top