Szkolenie dla lekarzy

w NPL

Termin

szczegóły wkrótce

Miejsce

Kurs online

Cena:

cena promocyjna 399zł, cena regularna 449 zł

Szkolenie jest kierowane do wszystkich lekarzy, którzy w swojej praktyce mogą spotkać się z pacjentem pediatrycznym, a w szczególności do lekarzy pracujących w ramach nocnej opieki lekarskiej (NPL).
 
Kurs będzie wyjątkowo przydatny dla lekarzy, który nie mają w codziennej praktyce doświadczenia w opiece nad dziećmi, niemniej jednak dla pediatrów będzie wartościowym podsumowaniem już zdobytej wiedzy i kluczowych trudności w opiece nad dzieckiem chorym.

Omówienie najczęstszych problemów pediatrycznych, z jakimi może spotkać się lekarz dyżurujący w ramach nocnej opieki lekarskiej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na umiejętność rozróżnienia dolegliwości, które mogą być leczone ambulatoryjnie jak i podkreślenie sytuacji kiedy należy bezzwłocznie skierować małego pacjenta do szpitala.

W trakcie kursu kładziemy nacisk na jak najbardziej praktyczne podejście do nauczania i zaangażowanie uczestników, zapewniamy pełną interakcję na linii prowadzący – kursanci. 

Kurs obejmuje:

 • 5 h i 30 min zajęć online z naciskiem na praktykę
 • liczne sesje Q&A, podczas których prowadząca odpowie na pytania uczestników
 • ciekawe przypadki medyczne, które zaskoczyłyby niejednego doświadczonego lekarza
 • praktyczne materiały w postaci konspektu
 • certyfikat ukończenia szkolenia
 • opieka poszkoleniowa, czyli bezpłatna możliwość rozwiania swoich wątpliwości poprzez kontakt z prowadzącą po ukończeniu szkolenia

Pełne wsparcie dla kursantów!

 • podczas kursu możesz zadawać pytania Prowadzącemu, a po zakończeniu transmisji masz 72h swobodnego dostępu do nagrania. Dzięki temu możesz wielokrotnie przeanalizować najtrudniejsze kwestie!  
 • nasze szkolenie to coś więcej niż webinar! Po kursie każdemu uczestnikowi zapewniamy 3-dniową opiekę merytoryczną! Na zamkniętej grupie dyskusyjnej prowadzący odpowie na pytania uczestników!
 1. Wywiad
 2. Badanie przedmiotowe- na co zwracać uwagę
 3. Gorączka
 4. Ostry nieżyt górnych dróg oddechowych
 5. Kaszel
 6. Ostre zapalenie ucha
 7. Ostre podgłośniowe zapalenie krtani
 8. Ostre zapalenie oskrzelików
 9. Ostre zapalenie oskrzeli
 10. Zapalenie płuc
 11. Paciorkowcowe zapalenie gardła
 12. Bóle brzucha
 13. Kolka jelitowa
 14. Nieżyt żołądkowo-jelitowy
 15. Zakażenie układu moczowego
 16. Wysypki
 17. Zespół ząbkowania
 18. Ugryzienie przez kleszcza
 19. Zapalenie spojówek

 

Zajęcia prowadzi dr n. med. Małgorzata Janeczko-Czarnecka

Absolwentka Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyła z wyróżnieniem, stypendystka Ministra Zdrowia. Obecnie w trakcie specjalizacji z pediatrii, którą odbywa w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe nieustannie zdobywa podczas pracy ambulatoryjnej, sprawując opiekę medyczną zarówno nad dziećmi chorymi jak i zdrowymi, w ramach nocnej opieki lekarskiej, jak i dyżurując w oddziałach pediatrycznych i neonatologicznych.

W 2020 roku ukończyła studia doktoranckie i uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Stale pogłębia swoją wiedzę regularnie biorąc udział w konferencjach medycznych, jak również śledząc najnowsze doniesienia medyczne w zakresie pediatrii. Ukończyła liczne kursy i szkolenia m.in EPALS (European Pediatric Advanced Life Support) oraz NLS (Newborn Life Support). 

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Przewiń do góry