Szkolenie dla lekarzy

w NPL

Termin

chwilowo niedostępny

Miejsce

Kurs online

Cena:

299 zł

Szkolenie jest kierowane do wszystkich lekarzy, którzy w swojej praktyce mogą spotkać się z pacjentem pediatrycznym, a w szczególności do lekarzy pracujących w ramach nocnej opieki lekarskiej (NPL).
 
Kurs będzie wyjątkowo przydatny dla lekarzy, który nie mają w codziennej praktyce doświadczenia w opiece nad dziećmi, niemniej jednak dla pediatrów będzie wartościowym podsumowaniem już zdobytej wiedzy i kluczowych trudności w opiece nad dzieckiem chorym.

 

Omówienie najczęstszych problemów pediatrycznych, z jakimi może spotkać się lekarz dyżurujący w ramach nocnej opieki lekarskiej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na umiejętność rozróżnienia dolegliwości, które mogą być leczone ambulatoryjnie jak i podkreślenie sytuacji kiedy należy bezzwłocznie skierować małego pacjenta do szpitala.

Kurs obejmuje:

 • 5 h i 30 min zajęć online z naciskiem na praktykę
 • ciekawe przypadki medyczne, które zaskoczyłyby niejednego doświadczonego lekarza
 • praktyczne materiały w postaci konspektu
 • certyfikat ukończenia szkolenia

Jak to działa?

 1. Zapisz się na kurs.
 2. W ciągu 12 godzin od zapisania się na szkolenie otrzymasz od nas drogą mailową dostęp do kursu – link będzie aktywny przez 7 dni.
 3. Kurs możesz dowolnie przewijać, przyspieszać lub zwalniać. Odtwarzaj szkolenie według swoich potrzeb.
 
Polecamy przy rejestracji na kurs podać adres mailowy z platformy gmail.com. Na podany przy rejestracji adres zostaną wysłane materiał edukacyjne oraz dostęp do szkolenia. 
 1. Wywiad
 2. Badanie przedmiotowe- na co zwracać uwagę
 3. Gorączka
 4. Ostry nieżyt górnych dróg oddechowych
 5. Kaszel
 6. Ostre zapalenie ucha
 7. Ostre podgłośniowe zapalenie krtani
 8. Ostre zapalenie oskrzelików
 9. Ostre zapalenie oskrzeli
 10. Zapalenie płuc
 11. Paciorkowcowe zapalenie gardła
 12. Bóle brzucha
 13. Kolka jelitowa
 14. Nieżyt żołądkowo-jelitowy
 15. Zakażenie układu moczowego
 16. Wysypki
 17. Zespół ząbkowania
 18. Ugryzienie przez kleszcza
 19. Zapalenie spojówek

 

Zajęcia prowadzi dr n. med. Małgorzata Janeczko-Czarnecka

Absolwentka Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyła z wyróżnieniem, stypendystka Ministra Zdrowia. Obecnie w trakcie specjalizacji z pediatrii, którą odbywa w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe nieustannie zdobywa podczas pracy ambulatoryjnej, sprawując opiekę medyczną zarówno nad dziećmi chorymi jak i zdrowymi, w ramach nocnej opieki lekarskiej, jak i dyżurując w oddziałach pediatrycznych i neonatologicznych.

W 2020 roku ukończyła studia doktoranckie i uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Stale pogłębia swoją wiedzę regularnie biorąc udział w konferencjach medycznych, jak również śledząc najnowsze doniesienia medyczne w zakresie pediatrii. Ukończyła liczne kursy i szkolenia m.in EPALS (European Pediatric Advanced Life Support) oraz NLS (Newborn Life Support). 

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Przewiń do góry