Szkolenie dla pediatrów

Termin

szczegóły wkrótce

Miejsce

Kurs online

Cena:

cena promocyjna 399 zł, cena regularna 449 zł

Szkolenie dla pediatrów

Kurs przeznaczony jest dla rezydentów specjalizacji pediatrycznych lub specjalistów innych dziedzin chcących pogłębić swoją wiedzę w zakresie postępowania dyżurowego z pacjentami niepełnoletnimi.

Kurs podzielono na bloki tematyczne, w ramach każdego bloku omówimy diagnostykę i postępowanie ostrodyżurowe w najczęstszych rozpoznaniach i objawach pacjentów zgłaszających się do SOR, rozważymy wskazania do hospitalizacji lub możliwości leczenia ambulatoryjnego oraz zasugerujemy dalsze postępowanie
 
W trakcie kursu kładziemy nacisk na jak najbardziej praktyczne podejście do nauczania i zaangażowanie uczestników, zapewniamy pełną interakcję na linii prowadzący – kursanci. 

Kurs obejmuje:

  • 7 h zajęć online z naciskiem na praktykę
  • liczne sesje Q&A, podczas których prowadząca odpowie na pytania uczestników
  • ciekawe przypadki medyczne, które zaskoczyłyby niejednego doświadczonego lekarza
  • praktyczne materiały w postaci konspektu
  • certyfikat ukończenia szkolenia
  • opieka poszkoleniowa, czyli bezpłatna możliwość rozwiania swoich wątpliwości poprzez kontakt z prowadzącą po ukończeniu szkolenia

Pełne wsparcie dla kursantów!

  • podczas kursu możesz zadawać pytania Prowadzącemu, a po zakończeniu transmisji masz 72h swobodnego dostępu do nagrania. Dzięki temu możesz wielokrotnie przeanalizować najtrudniejsze kwestie!  
  • nasze szkolenie to coś więcej niż webinar! Po kursie każdemu uczestnikowi zapewniamy 3-dniową opiekę merytoryczną! Na zamkniętej grupie dyskusyjnej prowadzący odpowie na pytania uczestników!

1. Anafilaksja + wstrząs anafilaktyczny

2. Pokrzywka

3. Duszność

4. Ciało obce w drogach oddechowych

5. Zapalenie krtani

6. Zapalenie oskrzeli i oskrzelików

7. Zaostrzenie astmy

8. Ostra biegunka

9. Wymioty

10. Ból brzucha

11. Drgawki

12. Stan padaczkowy

13. Zapalenie opon m-r

14. Odwodnienie

15. Cukrzyca – kwasica ketonowa, hipoglikemia

16. Zatrucie paracetamolem

Zajęcia prowadzi dr Wioletta Setkowicz

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizację odbywa w Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Pracę kliniczną łączy z dydaktyczną w Klinice Pediatrii, Immunologii i Reumatologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu.

Swoją wiedzę nieustannie poszerza podczas konferencji i kursów specjalistycznych, a doświadczenie zdobywa zarówno w szpitalu, w tym podczas dyżurów, jak i w przychodni.

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Przewiń do góry