Szkolenia dla okulistów
Kurs refrakcji
Termin
7 października 2023 r.,
godz. 9.00 - 18.00
Cena:
cena promocyjna 1199zł do 07.09.23 r. ;
cena regularna 1399 zł
Praktyczny kurs refrakcji

Edukacja oraz podnoszenie kwalifikacji to nieodłączny element pracy lekarza. Specjalnie dla okulistów oraz osób w trakcie specjalizacji z okulistyki, do naszej oferty dodaliśmy kurs refrakcji.
Praktyczny kurs „Akcja refrakcja” dedykowany jest przede wszystkim lekarzom w trakcie specjalizacji z okulistyki, którzy chcą podnieść swoje umiejętności praktyczne dotyczące okulistyki oraz korekcji wad refrakcji.
Intensywny, praktyczny kurs refrakcji pozwoli Ci na zdobycie niezbędnych umiejętności do pracy z pacjentem wymagającym korekcji wady wzroku i przygotuje Cię do samodzielnej pracy przy doborze okularów w gabinecie optycznym
Kurs refrakcji dla lekarzy
Proponowane szkolenie to okazja, by zdobyć wiedzę na temat badania wad wzroku, ich korekty czy pomiarów optometrycznych. Zajęcia zostały zaplanowane w taki sposób, aby każdy kursant pod okiem specjalistów mógł zdobyć praktyczne doświadczenie, niezbędne w codziennej pracy. To możliwość do doskonalenia posiadanych już umiejętności lub odświeżenia kwalifikacji, aby oferowana pacjentom pomoc była na jeszcze lepszym poziomie i opierała się na najświeższej wiedzy, czym jest refrakcja.
Ważnym elementem w programie zajęć jest kurs doboru okularów. Podczas tej części kursanci poznają odpowiednie techniki, narzędzia czy obsługę sprzętu. Co istotne, dostaną wskazówki oraz porady dotyczące podejścia do pacjenta, komunikowania informacji na temat wad wzroku, okazywania wsparcia i tłumaczenia medycznych szczegółów.
Kurs refrakcji obejmuje
- 9h zajęć: zajęcia praktyczne z pacjentami oraz wykłady
- kameralna grupa – zajęcia praktyczne w 4 – 5 -osobowych zespołach z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych
- całodzienny catering: przerwy kawowe, ciasta, 2 daniowy lunch
- praktyczne materiały z kursu
- certyfikat ukończenia szkolenia
- Wstęp do optyki
- Badanie ostrości wzroku
- Subiektywne i obiektywne metody określania refrakcji
- Wady wzroku i zasady korekcji
- Krótkowzroczność
- Nadwzroczność
- Astygmatyzm
- Specyfika badania i korekcji wad wzroku u dzieci
- Prezbiopia
- Dobór odpowiedniej soczewki
- Część praktyczna – badanie pacjentów
– 9 godzin zajęć nastawionych na praktyczne umiejętności w kameralnych podgrupach
– część praktyczna spędzona na badaniu pacjentów przy pomocy nowoczesnych aparatów pod okiem doświadczonych prowadzących.
– praktyczna część wykładowa poprowadzona przez optometrystę z ogromnym doświadczeniem i wiedzą w zakresie wad refrakcji
– materiały edukacyjne oraz przydatne wskazówki w formie praktycznego kompendium dla każdego uczestnika
– naukowa atmosfera, wymiana doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z prowadzącymi
– całodzienny catering składający się z przekąsek, ciast, kawy, herbaty oraz wody, a także lunch w przerwach obiadowych





Zajęcia prowadzi dr Wojciech Kida
Optometrysta, absolwent wydziału fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Własną praktykę prowadzi od 2009. Posiada ogromne doświadczenie w doborze korekcji okularowej i soczewek kontaktowych. Wykładowca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2013 roku pracuje w firmie CooperVision Poland Sp. z o.o. na stanowisku Professional Service Managera. Tytuł doktora uzyskał w 2016 roku.
