Wprowadzenie do okulistyki dziecięcej

Termin

Szczegóły wkrótce! godz. 9.30- 16.30

Miejsce

ONLINE na żywo!

Cena

799 zł

Praktyczny kurs z okulistyki dziecięcej

Kurs wprowadzenie do okulistyki dziecięcej jest szkoleniem z serii Prosto w Oczy skierowanym dla rezydentów okulistyki i specjalistów, dla których praca z dziećmi nie jest codziennością, a chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu najczęstszych przypadków spotykanych w praktyce okulisty dziecięcego.

Podczas szkolenia prowadząca przekaże Ci swoje wieloletnie doświadczenie z naciskiem na praktyczne zagadnienia. Przekazana wiedza pozwala podejmować trafne decyzje terapeutyczne, dzięki którym Twoja praca z pacjentem pediatrycznym będzie dużo prostsza!

Co obejmuje szkolenie z okulistyki dziecięcej?

  • 7h  zajęć online
  • szczegółowe omówienie najważniejszych problemów z zakresu okulistyki dziecięcej
  • Sesje Q&A
  • certyfikat ukończenia szkolenia
  • Dostęp przez 7 dni do szkolenia po jego zakończeniu 
kursy medyczne

1. Rozwój widzenia u dzieci

2. Choroby okulistyczne u dzieci

           – Wrodzona niedrożność dróg łzowych,

           – Nowotwory wieku dziecięcego: Naczyniak włośniczkowy, siatkówczak

           – Jaskra wrodzona

           – Zaćma wrodzona u dzieci

3.  Wady wzroku 

4.   Niedowidzenie

5.  Nowinki ze świata- podsumowanie najważniejszych zagadnień z EPOS i AAO. 

Pełne wsparcie dla kursantów okulistyki dziecięcej

 

Podczas kursu możesz zadawać pytania prowadzącemu, a po zakończeniu transmisji masz 7 dni swobodnego dostępu do nagrania. Dzięki temu możesz wielokrotnie przeanalizować najtrudniejsze kwestie!

Zapisz się na kurs okulistyki dziecięcej już dziś!

Kurs prowadzi dr n. med. Klaudia Rakusiewicz

Doktor nauk medycznych Klaudia Rakusiewicz ukończyła studia medyczne na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkiewicza w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Okulistyki Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawa. 

Obecnie pracuje jako starszy asystent oraz asystent naukowy w Klinice Okulistyki Dziecięcej Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”. Z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską pod tytułem “Analiza zmian naczyniowych siatkówki u dzieci z przewlekłą niewydolnością serca w przebiegu kardiomiopatii rozstrzeniowej przy pomocy angiografii opartej na optycznej koherentnej tomografii siatkówki”. Otrzymała nagrodę w konkursie na najlepszą pracę doktorską przyznaną przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne.

Jest współbadaczem w Europejskim Rejestrze Retinopatii Wcześniaków (European registry on retinopathy of prematurity EU-ROP) prowadzonym przez Uniwersytet Medyczny W Greifswald w Niemczech oraz współbadaczem w międzynarodowym programie medycznym SUNFISH dotyczącym leczenia dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni prowadzonym w ośrodkach na całym świecie.

Otrzymała stypendium dla najlepszych lekarzy przyznawane przez Naczelną Izbę Lekarską. Odbyła staże zagraniczne w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Szpitala w Antwerpii, w Belgii, u Profesor Marie José Tassignon – wynalazcy techniki operacyjnej Bag in the lens (BIL). Następnie staż w Moorfields Eye Hospital w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Uczestniczyła również w stażu z zakresu stabologii pod kierownictwem Prof. Oliviera Ehrt w Klinice Okulistyki.

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Scroll to Top