Szkolenia dla okulistów

Angiografia fluoresceinowa

Termin

szczegóły wkrótce!

Miejsce

BusinessRoom Centrum Szkoleniowo-Konferencyje; Tytusa Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa

Cena:

cena regularna 1299zł, cena promocyjna 1099 zł

Kurs angiografii fluoresceinowej

Jeśli jesteś lekarzem okulistą i szukasz szkolenia, które poszerzy Twoją wiedzę i umiejętności z zakresu angiografii fluoresceinowej, to nasz kurs jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Kurs z serii Prosto w oczy angiografia fluoresceinowa, to intensywne szkolenie, które wprowadzi cię w tajniki diagnostyki przy pomocy tego zaawansowanego i powszechnego w okulistyce badania.

Angiografia fluoresceinowa nadal pozostaje niezastąpionym badaniem w wielu sytuacjach klinicznych. Kurs z angiografii fluoresceinowej skierowany jest do lekarzy okulistów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu tej techniki diagnostycznej. Podczas szkolenia uczestnicy poznają zasady wykonywania angiografii fluoresceinowej, dowiedzą się jak interpretować uzyskane wyniki oraz jakie zastosowania ma ta metoda w diagnostyce chorób oka.

Obszerne szkolenie

Nasz kurs pozwoli Ci zarówno poszerzyć wiedzę z zakresu badania angiografii fluoresceinowej jak i rozwiać wiele wątpliwości diagnostyczno-terapeutycznych dotyczących właściwego postępowania z pacjentami z chorobami siatkówki 

W trakcie kursu nasza prowadząca podzieli się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem.

Poznasz szczegóły dotyczące procedury badania, jak właściwie wykonać zdjęcia oraz jak później je interpretować. Zapoznacie się z setkami zdjęć z badań pacjentów z różnymi patologiami siatkówki.

Szkolenie zostanie poprowadzone przez doświadczoną prowadzącą, która posiada duże doświadczenie w zakresie wykonywania angiografii fluoresceinowej i jest w stanie przekazać uczestnikom niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Angiografia fluoresceinowa jest szczególnie przydatna w diagnostyce chorób naczyń krwionośnych oka, chorób siatkówki w tym zmian związanych z cukrzycą. Technika ta pozwala również na ocenę skuteczności leczenia chorób naczyń oka oraz na monitorowanie postępów leczenia.

 

Co obejmuje szkolenie ?

  • 8h zajęć z omówieniem najważniejszych patologii siatkówki
  • kameralna grupa z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych
  • całodzienny catering: przerwy kawowe,  2-daniowy lunch 
  • obszerny skrypt z kursu
  • certyfikat ukończenia szkolenia
  • Historia fotografii okulistycznej i angiografii fluoresceinowej.

    Podstawy badania angiograficznego – technika badania, przygotowanie pacjenta, ograniczenia metody, zakres obrazowania wybranych aparatów, fazy badania, wskazania, przeciwwskazania, interpretacja wyników badań.

    Szczegółowe omówienie poszczególnych wskazań do FA z oceną angiogramów:

    choroby naczyniowe siatkówki i naczyniówki (AMD, retinopatia cukrzycowa, zamknięcia naczyń siatkówki, guzy, choroby zapalne, malformacje naczyniowe, CSCR i inne).

    Wykorzystanie badania FA do diagnostyki chorób nerwu wzrokowego, przedniego odcinka gałki ocznej oraz dalekiego obwodu siatkówki.

     

    Quiz sprawdzający zdobytą na kursie wiedzę.

Kurs prowadzi dr n.med Monika Turczyńska

Jestem starszym asystentem w Katedrze i Klinice Okulistyki Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracuję od 2001 roku.

W 1999 roku ukończyłam I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. W 2008 roku otrzymałam tytuł specjalisty okulistyki. W 2021 roku obroniłam pracę doktorską pt. „Rola angiografii obwodu siatkówki w diagnostyce i leczeniu wybranych chorób naczyniowych tylnego odcinka gałki ocznej”.

Od 2008 roku pracuję w Centrum Diagnostyki Medycznej Multimed. Od 2012 roku jestem konsultantem w dziecinie okulistyki Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego ul. Banacha 1a.

Moje zainteresowania zawodowe to przede wszystkim diagnostyka chorób naczyniowych siatkówki w tym badania angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej oraz badanie OCT.

Od 2001 roku prowadzę zajęcia ze studentami wydziału lekarskiego i dentystycznego oraz wykłady na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.

Jestem autorem lub współautorem 34 publikacji w czasopismach, rozdziałów w 4 książkach, 27 wystąpień zjazdowych w formie wystąpień ustnych, 15 wystąpień zjazdowych w formie plakatów, 31 wystąpień na zaproszenie organizatora. W 2016 roku otrzymałam Nagrodę Zespołową Dydaktyczną Pierwszego Stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za współautorstwo książki pt. „OCT i Angio-OCT w schorzeniach tylnego odcinka gałki ocznej”

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Scroll to Top