Szkolenia dla okulistów

Angiografia

Termin

4 lutego 2023, godz. 9.00 - 17.00

Miejsce

Centrum Konferencyjne BusinessRoom, ul. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa

Cena:

Do 14 stycznia 999 zł, później 1099 zł

Kurs angiografii fluoresceinowej

Kurs z serii Prosto w oczy angiografia fluoresceinowa, to intensywne szkolenie, które wprowadzi cię w tajniki diagnostyki przy pomocy tego zaawansowanego i powszechnego w okulistyce badania.

Angiografia fluoresceinowa nadal pozostaje niezastąpionym badaniem w wielu sytuacjach klinicznych. Właściwa interpretacja tego badania stanowi klucz do diagnostyki wielu schorzeń okulistycznych. Kurs pozwoli Ci lepiej zrozumieć to co widzisz na obrazach AF, właściwie je interpretować oraz da Ci odpowiednie podstawy do rozpoczęcia samodzielnego wykonywania tego badania.

Obszerne szkolenie

W trakcie kursu nasza prowadząca podzieli się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem.

Poznasz szczegóły dotyczące procedury badania, jak właściwie wykonać zdjęcia oraz jak później je interpretować. Zapoznacie się z setkami zdjęć z badań pacjentów z różnymi patologiami siatkówki.

Dodatkowo w trakcie szkolenia będziecie mieli okazję wziąć udział w interaktywnym quizie, żeby sprawdzić zdobytą wiedzę oraz przedyskutować interesujące przypadki kliniczne. 

Co obejmuje szkolenie ?

 • 8h zajęć z omówieniem najważniejszych patologii siatkówki
 • kameralna grupa z zachowaniem zasad sanitarno-epidemiologicznych
 • całodzienny catering: przerwy kawowe,  2-daniowy lunch 
 • obszerny skrypt z kursu
 • certyfikat ukończenia szkolenia
 • Historia fotografii okulistycznej i angiografii fluoresceinowej.

  Podstawy badania angiograficznego – technika badania, przygotowanie pacjenta, ograniczenia metody, zakres obrazowania wybranych aparatów, fazy badania, wskazania, przeciwwskazania, interpretacja wyników badań.

  Szczegółowe omówienie poszczególnych wskazań do FA z oceną angiogramów:

  choroby naczyniowe siatkówki i naczyniówki (AMD, retinopatia cukrzycowa, zamknięcia naczyń siatkówki, guzy, choroby zapalne, malformacje naczyniowe, CSCR i inne).

  Wykorzystanie badania FA do diagnostyki chorób nerwu wzrokowego, przedniego odcinka gałki ocznej oraz dalekiego obwodu siatkówki.

   

  Quiz sprawdzający zdobytą na kursie wiedzę.

Kurs prowadzi dr n.med Monika Turczyńska

Jestem starszym asystentem w Katedrze i Klinice Okulistyki Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracuję od 2001 roku.

W 1999 roku ukończyłam I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. W 2008 roku otrzymałam tytuł specjalisty okulistyki. W 2021 roku obroniłam pracę doktorską pt. „Rola angiografii obwodu siatkówki w diagnostyce i leczeniu wybranych chorób naczyniowych tylnego odcinka gałki ocznej”.

Od 2008 roku pracuję w Centrum Diagnostyki Medycznej Multimed. Od 2012 roku jestem konsultantem w dziecinie okulistyki Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego ul. Banacha 1a.

Moje zainteresowania zawodowe to przede wszystkim diagnostyka chorób naczyniowych siatkówki w tym badania angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej oraz badanie OCT.

Od 2001 roku prowadzę zajęcia ze studentami wydziału lekarskiego i dentystycznego oraz wykłady na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej.

Jestem autorem lub współautorem 34 publikacji w czasopismach, rozdziałów w 4 książkach, 27 wystąpień zjazdowych w formie wystąpień ustnych, 15 wystąpień zjazdowych w formie plakatów, 31 wystąpień na zaproszenie organizatora. W 2016 roku otrzymałam Nagrodę Zespołową Dydaktyczną Pierwszego Stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za współautorstwo książki pt. „OCT i Angio-OCT w schorzeniach tylnego odcinka gałki ocznej”

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Przewiń do góry