Kurs dla lekarzy dla POZ
Kurs USG dla POZ
Termin
25 października 2025 r. (sobota)
Miejsce
Hotel Holiday Inn, Piotrkowska 229/231, 90-456 Łódź
Cena
cena promocyjna 1499zł do 25 września
cena regularna 1699zł
Kurs USG dla POZ – praktyczne podstawy diagnostyki ultrasonograficznej

Kurs USG dla POZ to hybrydowe szkolenie stworzone z myślą o lekarzach podstawowej opieki zdrowotnej, którzy chcą w codziennej praktyce wykorzystywać ultrasonografię jako skuteczne narzędzie diagnostyczne. Program został podzielony na trzy kluczowe moduły tematyczne: USG jamy brzusznej i miednicy, USG tarczycy i węzłów chłonnych, diagnostyka zakrzepicy.
Kurs pozwala zdobyć solidne podstawy do wdrażania badań USG w praktyce lekarza rodzinnego – szybko, bezpiecznie i skutecznie.
Kurs w Formule 2.0. – niezbędna teoria i maksimum praktyki! Część teoretyczna w formie webinarów online z dostępem do nagrania jeszcze po kursie!
Plan kursu – część teoretyczna:
- Program został podzielony na trzy kluczowe moduły tematyczne:
1. USG jamy brzusznej i miednicy – rozpoznawanie najczęstszych patologii narządów wewnętrznych i struktur miednicy mniejszej.
2. USG tarczycy i węzłów chłonnych – podstawy obrazowania i oceny zmian ogniskowych oraz węzłowych.
3. Diagnostyka zakrzepicy – wstęp do badania naczyń żylnych kończyn dolnych z uwzględnieniem objawów klinicznych i typowego przebiegu zakrzepicy żylnej.
Plan kursu – część praktyczna:
- 8 godzin zajęć praktycznych z pacjentami podczas których zbadasz wszystkie omawiane struktury!
– 8 godzin zajęć praktycznych w 3/4 osobowych grupach spędzonych na badaniu pacjentów przy pomocy nowoczesnych aparatów USG pod okiem doświadczonych prowadzących.
– Praktyczna część wykładowa w formie webinarów online poprowadzoną przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce USG, podczas której zostaniesz przeprowadzony przez wszystkie aspekty badania ultrasonograficznego, począwszy od przygotowania stanowiska i aparatu, aż po sporządzenie opisu badania.
– Materiały edukacyjne oraz przydatne wskazówki dot. badania USG w formie praktycznego kompendium dla każdego uczestnika
– Naukową atmosferę, wymianę doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z lekarzami zawodowo zajmującymi się diagnostyką obrazową
– Całodniowy catering składający się z przekąsek, kanapek, owoców, ciast, kawy, herbaty oraz wody, a także dwudaniowe obiady w przerwach obiadowych






Zajęcia prowadzi lek. Marcin Pawlak
Od 2012 roku związany zawodowo z Kliniką Angiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie pracuje na stanowisku starszego asystenta. Na co dzień zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób żył, tętnic oraz naczyniowych powikłań cukrzycy.
Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu badań ultrasonograficznych – zarówno w warunkach szpitalnych, jak i ambulatoryjnych – w tym w Podstawowej Opiece Zdrowotnej, gdzie na co dzień wykorzystuje USG jako narzędzie szybkiej i skutecznej diagnostyki. Szczególnym obszarem jego zainteresowań jest ultrasonografia dopplerowska oraz jej praktyczne zastosowanie w codziennej pracy z pacjentem POZ.
Wiedzę i umiejętności w zakresie ultrasonografii rozwijał poprzez codzienną praktykę kliniczną oraz udział w licznych certyfikowanych kursach USG. Podczas szkolenia dzieli się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktycznym podejściem do diagnostyki ultrasonograficznej jamy brzusznej, miednicy, tarczycy, węzłów chłonnych oraz zakrzepicy – z uwzględnieniem realiów pracy lekarza POZ.
Szkolenie USG dla POZ
Szkolenie złożone jest z części teoretycznej oraz praktycznej. Pierwsza z nich ma formę webinaru organizowanego przed rozpoczęciem zajęć praktycznych. Jego głównym celem jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi technikami wykonywania USG i jego protokołu.
Każdy uczestnik naszego szkolenia otrzyma dostęp do nagrania z webinaru w momencie zakupu kursu, dzięki czemu będzie mógł dokładnie zapoznać się z materiałem oraz w każdej chwili wrócić do najbardziej interesujących go treści w dowolnym czasie!

Dostęp do webinaru będzie aktywny przez 90 dni od momentu zakupu w PANELU SZKOLENIOWYM.
Dokładna instrukcja uczestnictwa zostanie przesłana w mailu po zakupie szkolenia.
Zalety kursu USG dla lekatrzy POZ
Organizowane przez nas szkolenie USG dla POZ kładzie największy nacisk na zajęcia praktyczne. Uczestnicy najwięcej czasu spędzają z głowicą w ręku, co pozwala nabyć praktycznych umiejętności, które przydadzą się w codziennej pracy. Zajęcia odbywają się w asyście doświadczonych lekarzy konsultantów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Podczas wykonywania ćwiczeń uczestnicy szkolenia dowiadują się, na co należy zwracać szczególną uwagę oraz jakie algorytmy badania zastosować. Pozwala to na dostrzeżenie wszelkich zmian, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla zdrowia pacjentów. Uczestnicy uczą się, w jaki sposób przykładać głowicę do ciała oraz jak interpretować obraz wyświetlany na monitorze.
W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się także z różnymi przypadkami klinicznymi, z których większość trudno jest jednoznacznie zinterpretować. W ten sposób dowiadują się, jakie wyzwania diagnostyczne mogą pojawić się przed nimi.

Szkolenie USG dla POZ obejmuje:
- Wykłady wprowadzające oraz 8h zajęć praktycznych pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy konsultantów,
- 3-4 osobowe grupy pracujące przy nowoczesnych aparatach ultrasonograficznych,
- Praktyczne materiały w postaci kompendium ultrasonografisty, pomocne w przyswajaniu niezbędnej wiedzy,
- Całodniowy catering składający się z przerw kawowych, podczas których serwowane są różnorodne przekąski, kanapki, ciasta, woda mineralna oraz ciepłe napoje w postaci kawy i herbaty,
- Przerwę obiadową, w trakcie której podany jest dwudaniowy obiad,
- Certyfikat ukończenia szkolenia
