Kurs USG dla lekarzy i studentów medycyny

Kurs USG

Termin

18 - 19 lutego 2023 (sob, ndz)

Cena

Do 14 stycznia 1299 zł, później 1499 zł

Praktyczne kursy USG dla początkujących lekarzy

IMG_0285
  • W trakcie kursu USG „Rusz głowicą” nasi specjaliści nauczą Cię podstaw badania USG.

  • W małych grupach i atmosferze nauki ugruntujesz swoją wiedzę z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej z naciskiem na USG jamy brzusznej.

  • Stworzyliśmy dla ciebie komfortowe warunki, w których postawisz swoje pierwsze kroki w tej pasjonującej dziedzinie medycyny.

Wykłady wprowadzające:

Nasz kurs USG dla lekarzy ma wyjątkową, hybrydową formułę! Szkolenie rozpoczynamy webinarem wprowadzającym do techniki wykonywania USG jamy brzusznej, który odbędzie się przed spotkaniem stacjonarnym! Każdy uczestnik naszego szkolenia otrzyma dostęp do nagrania z webinaru 7 dni przed częścią praktyczną, dzięki czemu będzie mógł dokładnie zapoznać się z materiałem oraz w każdej chwili wrócić do najbardziej interesujących go treści w dowolnym czasie! Dostęp do webinaru będzie aktywny jeszcze przez 7 dni po zakończeniu warsztatów praktycznych.

 

Kurs USG dla lekarzy obejmuje:

  • 12h zajęć praktycznych przy aparatach USG pod okiem lekarzy konsultantów oraz wykłady wprowadzające
  • 2 – dniowy catering składający się z przerw kawowych, podczas których serwowane będą przekąski, kanapki, ciasta, kawa, herbata oraz woda mineralna, a także dwudaniowy obiad w przerwie obiadowej
  • Praktyczne materiały w postaci kompendium ultrasonografisty
  • Certyfikat ukończenia szkolenia

Praktyczne wykłady wprowadzające w formie webinarów prowadzone przed doświadczonego w USG brzucha lekarza-praktyka posiadającego certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii w zakresie ultrasonografii ogólnej (jama brzuszna, tarczyca, sutki).  

– 10 godzin zajęć praktycznych w 3/4-osobowych grupach spędzonych na badaniu pacjentów przy pomocy nowoczesnych aparatów USG pod okiem doświadczonych prowadzących. 

Materiały edukacyjne oraz przydatne wskazówki dot. badania USG w formie praktycznego kompendium dla każdego uczestnika

– Naukową atmosferę, wymianę doświadczeń oraz bezpośredni kontakt z lekarzami zawodowo zajmującymi się diagnostyką obrazową

2-dniowy catering składający się z przekąsek, kanapek, owoców, ciast, kawy, herbaty oraz wody, a także dwudaniowe obiady w przerwach obiadowych

Dwudniowy kurs USG jamy brzusznej ma bardzo intensywny charakter i nastawiony jest jak najbardziej na część praktyczną – nie marnujemy Twojego czasu na powtarzanie informacji, które można znaleźć w każdym podręczniku.

U nas dowiesz się, na co zwracać szczególną uwagę, jakiego algorytmu badania należy użyć żeby niczego nie przeoczyć, ale przede wszystkim większość czasu spędzisz z głowicą w ręku badając pacjentów pod okiem lekarzy konsultantów.

Kurs USG jamy brzusznej jest podzielony na bloki tematyczne dotyczące badania poszczególnych narządów oraz najczęstszych patologii, które możesz spotkać podczas badania jamy brzusznej. Duży nacisk kładziemy na diagnostykę „ostrego brzucha” i protokół badania FAST, który może przydać się każdemu lekarzowi.

Z nami poznasz typowy dla danego organu sposób badania, miejsce przyłożenia głowicy oraz spodziewany obraz na monitorze. Omówione zostaną również liczne przypadki kliniczne, które na pozór błahe, okazały się wyzwaniem diagnostyczno- terapeutycznym.

usg-koło

Zajęcia prowadzi
dr n. med. Krzysztof Ciesielski

Pan Doktor jest specjalistą chirurgii ogólnej z ponad 25- letnim doświadczeniem, które zdobywał w publicznych i prywatnych placówkach ochrony zdrowia. Od początku swojej kariery zawodowej zacięcie chirurgiczne łączył z pasją do ultrasonografii, na której wielokrotnie opierał celne rozpoznania zarówno w opiece ambulatoryjnej, jak i podczas ostrych dyżurów chirurgicznych. Ogromne doświadczenie Pana Doktora poparte jest wiedzą systematycznie poszerzaną na konferencjach i kursach dotyczących ultrasonografii jamy brzusznej, narządów miednicy mniejszej, tarczycy, gruczołów sutkowych, dziecięcego stawu biodrowego oraz dopplerowskich badań naczyń krwionośnych. Tysiące wykonanych badań USG, dziesiątki przeszkolonych młodych lekarzy i studentów oraz niezliczone ilości ciekawych przypadków klinicznych sprawiają, że Pan Doktor jest osobą, pod okiem której pewnie postawicie Państwo pierwsze kroki w świecie ultradźwięków.

Lista rezerwowa Poinformujemy Cię, gdy znów będziemy mieli miejsca na kursie! :)
Przewiń do góry